Nissan LEAF 2018

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ravno danes sem to testiral na Zoe. Cel dan parkirana na alfaltu(44 stopinj), baterija na 28. Po HITRI vožnji domov, 31.
matija, crunchy
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Včeral sem dal tudi jaz čez prvo testno vožnjo novega Leafa. Najbolj me je presenetil epedal. Dejansko nisem uporabil bremze (razen enkrat, ko se mi je en voznik nasral direkt pred mano). Zelo pozitivno presenečenje.

Poraba mi je kazala nekje 17,4 kwh/100 preden sem resetiral in vozil "malce" hitreje . A je kdo že testiral avto pozimi? Kakšna je takrat poraba? A ogrevanje deluje s pomočjo toplotne črpalke, ali lahko jemlje od kje tudi toploto (iz segrevanja baterije)?

All in all, super avto, dobavljivost pa šele marca. Takrat naj bi bil zunaj pa že model z večjo baterijo.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Sem v eni drugi temi vprašal pa bom še tukaj.
Ali so govorice resnične, da se ne more več naročiti leaf-a z nehlajeno baterijo ?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Če bi ga bilo res mogoče dobit/naročit s hlajeno baterijo bi bila to TOP novica in bi o tem poročali vsi EV mediji... tako da močno dvomim da je kaj na tem.
crunchy, matija
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

rgornik napisal/-a:Včeral sem dal tudi jaz čez prvo testno vožnjo novega Leafa. Najbolj me je presenetil epedal. Dejansko nisem uporabil bremze (razen enkrat, ko se mi je en voznik nasral direkt pred mano). Zelo pozitivno presenečenje.

Poraba mi je kazala nekje 17,4 kwh/100 preden sem resetiral in vozil "malce" hitreje . A je kdo že testiral avto pozimi? Kakšna je takrat poraba? A ogrevanje deluje s pomočjo toplotne črpalke, ali lahko jemlje od kje tudi toploto (iz segrevanja baterije)?

All in all, super avto, dobavljivost pa šele marca. Takrat naj bi bil zunaj pa že model z večjo baterijo.
Poraba pozimi naj bi bila precejsnja, testiral ga je Bjorn na Norveskem pri temperaturah pod niclo. Visoka je tudi pri 130km/h.
Verjetno bo z vecjo baterijo enaka tezava dobavljivosti kot z manjso, tako da nanj pred 2020 ne racunaj.

p.s.: e-Pedal uporabi tudi zavorne diske, vendar brez tvoje vednosti.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

Btw, ali kdo ve kako se v Leafu pride do menija temperature baterije ? Oče ga je vozil testno pri Nissan Moravče, a tudi gospa prodajalka ki je sla zraven ni vedela kako se to pogleda. Kot sem videl v par youtube videih se le poskrola v menijih dokler ne prides do tega menija. V testnem pa ga ni bilo; je kje za vklopit v nastavitvah ?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Temperaturo najdeš v meniju kot prvi "ekran" na levi. ter potem so ob strani pikice, ker je več zaslonov in je to spodnji. To je na tistih strani, kjer ti na šoferskem ekranu kaže porabo ali regeneracijo.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

Ja, tam so potem tudi velike pike ki indicirajo na katerem ekranu si. V videih sem jih opazil se mi zdi 7, testni je imel le 4. Smo sli cez vse 4 vsaj nekajkrat... temperature nikjer.
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Takole pokaže, je damo indikator dejanske temperature v C ne prikaže ali pa ...
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Ptevelik file... dejansko ne prikaze v stopinjah celzija ampak samo grafično...
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

Robie napisal/-a:Ptevelik file... dejansko ne prikaze v stopinjah celzija ampak samo grafično...
Vem, dodatno se lahko temp v °C priblizno razbere iz skale ki sem jo pripel spodaj, ki prikazuje koliksna priblizno je temperatura glede na skalo, ali pa preko OBD2 z LeafSpy bolj tocno. Vendar tega celotnega menija ni bilo v testnem Leafu iz Moravč. Bilo pa je premalo casa na testni voznji, da bi v miru sel cez celoten infotainment, ker sem sumil da je nekje v nastavitvah to izklopljeno.
Priponke
temp.png
temp.png (32.1 KiB) Pogledano 6265 krat
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Tale naj bi bil pravi prikaz temperature baterije...
Priponke
3542008F-6C3C-4D5E-8A33-B26F141B195B.jpeg
CRF
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 315
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1719

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robie »

Dobro greje , po 8 urah polnjenja na 6 kW in prevozenih 100km po avtocesti.... hitrost 130 na avtocesti... slika obvoznica 120 km - prejšnji teden.
Priponke
B9944BF2-2FBD-420B-A1CB-DD53ADF7620C.jpeg
matija
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a rgornik »

matija napisal/-a:
rgornik napisal/-a:Včeral sem dal tudi jaz čez prvo testno vožnjo novega Leafa. Najbolj me je presenetil epedal. Dejansko nisem uporabil bremze (razen enkrat, ko se mi je en voznik nasral direkt pred mano). Zelo pozitivno presenečenje.

Poraba mi je kazala nekje 17,4 kwh/100 preden sem resetiral in vozil "malce" hitreje . A je kdo že testiral avto pozimi? Kakšna je takrat poraba? A ogrevanje deluje s pomočjo toplotne črpalke, ali lahko jemlje od kje tudi toploto (iz segrevanja baterije)?

All in all, super avto, dobavljivost pa šele marca. Takrat naj bi bil zunaj pa že model z večjo baterijo.
Poraba pozimi naj bi bila precejsnja, testiral ga je Bjorn na Norveskem pri temperaturah pod niclo. Visoka je tudi pri 130km/h.
Verjetno bo z vecjo baterijo enaka tezava dobavljivosti kot z manjso, tako da nanj pred 2020 ne racunaj.

p.s.: e-Pedal uporabi tudi zavorne diske, vendar brez tvoje vednosti.
A je poraba višja samo zaradi zimskih razmer, kjer baterija deluje slabše ali tudi zaradi uporabe gretja? Ne vem točno, na kakšen način deluje gretje v EV
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

Robie napisal/-a:Tale naj bi bil pravi prikaz temperature baterije...
Imas prav Pomotoma sem pripel skalo polnilne moci v kW, v odvisnosti od temperature
Robie
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

crunchy napisal/-a:Tole pa diši na napako v dizajnu...
poglej na 1:50 na posnetku in zanimivo glede degradacije na 3:50
https://www.youtube.com/watch?v=ZjdugogSW1c
še ni konec presenečenj...
CRF, crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, kaže da se 30 kWh in 40 kWh bateriji res praktično ne razlikujeta po designu:
[youtube]https://youtu.be/MQAcZ_unz_M[/youtube]
Škoda, da vsaj niso postavili baterije pokonci, da bi bilo malce več naravne konvekcije. Res bi bil dober business za tistega, ki bi se lotil after-market hlajenja baterij.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Robie napisal/-a:Se mi dogaja enako pri zavijanju v levo - pok
Ali je tole podobna zadeva ali gre za nekaj čisto drugega?
[youtube]https://youtu.be/kL7xkGlyrv0[/youtube]
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Še novica o polnilnicah DEM. Res na HE Vuhred, do 18 kW. Pri elektrarni Fala ne deluje. OB upravi DEM bom preveril te dni.
Še o Nissan conect, včeraj dobil sporočilo, da so mi po dobrih 2 mesecih uredili da z mobitelom pridem "do avta". Res deluje.
Nejccc, DGJ
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

MIRANRR napisal/-a:Še novica o polnilnicah DEM. Res na HE Vuhred, do 18 kW. Pri elektrarni Fala ne deluje. OB upravi DEM bom preveril te dni.
Še o Nissan conect, včeraj dobil sporočilo, da so mi po dobrih 2 mesecih uredili da z mobitelom pridem "do avta". Res deluje.
Super info Miran, sem popravil nekaj na plugshare ze pred par dnevi, za bodoce pa kar tam popravit description ali pa dodat comment. Vsi ne spremljamo foruma vsak dan, nekateri pa ga ne nikoli Informacije na PS pa so res uporabne.
DGJ
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”