Nissan LEAF 2018

Odgovori
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

SimonZed napisal/-a:Dobro si opazil!
Komu si odgovoril?
Za vsak primer: Komentiral sem da je pozneje, ko je bila baterija bolj prazna, največja dovoljena moč ponovno zrasla.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

No, včeraj sem pa končno videl enega od teh "zelencev" v živo. Prehitel me je na AC pri Kranju, s preizkusnimi tablicami. Kdo od tukaj?
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Če te je prehitel je bil na testni vožnji - sigurno ne lastnik

No malo za hec, sem pa v nedeljo prehitel črnega s Ptujskimi tablicami in ko sem prehiteval sem rekel ženi - glej tak bo naš (pač zelen) in ona takoj - a električni je - zato se tak počasi vozi
DGJ, Nejccc, MIRKOLEAF, matija
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a standi79 »

BogyX prehiteval si mene pa vožnja je bila na izi, če je bilo na AC, ker je delal propilot... pa družinska debata
CRF, BogyX, evid, talker2, Nejccc, matija
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

No lepo da sma se vidla - bo treba potem kako srečanje naret ko se še sam elektrificiram.
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

Ok. Video je narejen. Naj poudarim, da so številke gola dejstva brez larifarijev. Zanimivo bi bilo probat koliko več se baterija segreje na poletnih temperaturah in kako še višje temperature vplivajo iz prve roke in pa kako se odreže pozimi na minusu... Če imam kakega junaka, ki bo dejansko vozil 130 kmh naj se javi bova naslednjič speljala test na pravih 130 kmh in ne Leafovih.
Zakaj je tolko trajalo? Čakal sem zapis na DEMS strani(kjer sem tudi admin btw), da vidim kako izpade promocija novega Leafa - naj omenim, da ni pravih slik avg speeda, ki vemo ,da je največji faktor pri testiranju porabe - kolkor vem imajo leafi trip meter in ostale zadeve... Po navadi skrijemo oz. ne prikažemo stvari katere bolijo.

Naredil sem en kanal kamor bom nalagal več teh prispevkov - predvsem pa realnih podprtih s slikami in številkami.

Video -> https://youtu.be/zQLPQET6VzU

Menim, da bo segrevanje Leafove baterije prizadelo uporabnike na višjih hitrostih in na večkratnem polnjenju... za vse ostale je ta "pomanjklivost" nepomembna.
Nejccc, DGJ, evid, CRF, Hitch-Hiker, standi79, kt57, pirpy, giotto, talker2, MIRKOLEAF, BogyX, MIRANRR, SimonZed, robertto, matija, ixi, Dzun Tao
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Odlično @Robinhood!

Torej je imel Leaf 27% večjo porabo kot Ioniq!
Robinhood, Nejccc
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

A bomo videli tudi kak posnetek voznje?
Drugace pa dober video. Precej podatkov za prezvecit.
Sem imel, glede na reklame in napovedi, precej boljse mnenje o Leafu.
Robinhood, Nejccc, pirpy, SimonZed
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

@Hitch-Hiker ... ja posnetkov je nekaj predvsem me je navdušila ena katrca bela ki je vozila kakih 120 kmh po AC... Je pa štos da so posnetki nezanimivi ker je bil Leaf zadaj... Pa tudi video se mi že tako zdi dolg. Lahko ti pošljem kak posnetek na zs če želiš?
Nejccc
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1132
870
1087

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a giotto »

giotto napisal/-a:
SimonZed napisal/-a: Moje domneve glede rezultatov:
Leaf 18kw/100km
Ioniq 12kw/100km
Rezultat je torej:
Leaf 19,1
Ioniq 15,1
Opa, malo sem zgrešil ... pri Ioniqu sem očitno res pretiraval. Za Leafa sem bil pa kar blizu .

Hvala za video in odkrit komentar

Če pokomentiram še test Lendava-Koper. Baterija se je pri nežni vožnji, pri tako nežnji vožnji da bolj nežna nebi mogla biti (vsaj glede na dosežene kilometre) zgrela do 36°C. Če se ne motim ta temperatura že sproži poseganje TMS-ja v hitrost polnjenja... se pravi poleti nas čaka #rapidgate pri 1. polnjenju pa, če se voziš hitro ali počasi (seveda je potem odvisno kako močno udari, logično da pri hitri vožnji bolj).
SimonZed
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Jaz se glede porabe tolažim, da morem kaj nekaj kilometrov naret, da bi razliko v ceni do Ioniqa pokril.

Pa kaj govorim - bodoči Leafovci se itak moremo zadnje cajte dosti tolažit

Nekak imam občutek da si bo Nissan kmalu nakopal skupinsko tožbo - samo malo več lastnikov in toplega vremena.
giotto, Nejccc, standi79, MIRANRR, SimonZed, nakaza, matija, Desty, ixi
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Odličen video, @Robinhood, podpišem vse, kar si povedal.
matija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

BogyX napisal/-a:Jaz se glede porabe tolažim, da morem kaj nekaj kilometrov naret, da bi razliko v ceni do Ioniqa pokril.
Pa še to velja samo za 2.zero, naročen v predprodaji, ko se je kupovalo mačka v žaklju (s "skupinskim" popustom). Po nedavni podražitvi Leafa 2 (Nconnecta v Avstriji stane 37.400 eur) je Ioniq občutno cenejši (s primerljivo opremo). Bomo videli, kakšne uradne cene pa bo pripravil Nissan v Sloveniji.
BogyX
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

tomi123 napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:
giotto napisal/-a:Mislim, da na Norveškem Nissan lovi predvsem rekorde. Tudi pri nizkih temperaturah je #rapidgate precej izrazit.
Res je, s to pripombo, da se je pozimi baterija vsaj čez noč uspela nekoliko ohladiti, v poletnih nočeh pa se ji ne bo uspelo in bo hitro polnjenje omejeno že od začetka naslednjega dne. Je že bilo pričevanje iz Anglije na Twitterju, kjer tudi sedem ur mirovanja ni zadostovalo in se je #rapidgate nadaljeval tudi naslednji dan.
čeprav tale je kar smešna, da se baterija v sedmih urah ne bi ohladila
Za cisto prve Leaf-e prve generacije (pred 5+ leti) sem slisal ravno to, ko se je avto po dolgem potovanju poleti parkiral doma, se je baterija ohlajevala nekaj dni.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4582
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7876

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a matija »

Odlicne informacije BoguX, Robinhood, Simonzed & ostali. Ze po pripovedih anglezov ter nato videu avstrijca, ki mu je pri normalni voznji 130km/h izrisalo zelvo - takrat smo vedeli koliko je ura.

Nato je sledilo nekaj waporware-a, kako to pri nas ne bo problematicno, post DEMSa kako je super voznja lendava-koper. No, sedaj vidimo se iz prve roke da je avto za 35k potrebno vozit skoraj za kamioni (ce malo karikiram) v izogib <22kW polnjenju, na voznji, ki je daljsa od dometa pri AC hitrostih. Btw, kaksen je domet, ce je tempomat na 140km/h ?

Tezko si predstavljam taksne stvari pri tako cenovno situiranem avtomobilu, ko na primer na poti na morje tempomat nastavim na 160km/h.
Nejccc, SimonZed, talker2, nakaza, Robinhood
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

matija napisal/-a:Tezko si predstavljam taksne stvari pri tako cenovno situiranem avtomobilu, ko na primer na poti na morje tempomat nastavim na 160km/h.
Kar pozabi, Leaf ima omejitev 144 km/h, če se prav spomnim
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1507

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a kt57 »

SimonZed, CRF
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Evo dobra novica - ko ga bom od jeze v jarek zapelo se mi vsaj nič nebo zgodilo.
Nejccc, CRF, Robinhood
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Glede na ugotovitve, na vse težave, je le en odstopil od nakupa, a še kdo razmišlja o odstopu?
Glede na "performanse" ni kaj dosti razmišljati o odstopu od nakupa, ali pač.
SimonZed
standi79
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 186
Kraj: Maribor
Avto: LEAF 2018 :)
146
113

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a standi79 »

Nejccc napisal/-a:
matija napisal/-a:Tezko si predstavljam taksne stvari pri tako cenovno situiranem avtomobilu, ko na primer na poti na morje tempomat nastavim na 160km/h.
Kar pozabi, Leaf ima omejitev 144 km/h, če se prav spomnim
jaz sem ga zadnjič zategnil na 160, pa bi še šel...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”