Ne delovanje nissan conect EV

Leaf, e-NV200
Odgovori
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a desiro »

Pozdravljeni.
Danes sem po končani službi želel shladiti avto medtem ko bi se šel še "odštampljat".
Avto je bil namreč cel dan na soncu. Ker že dolgo nisem slišal klikanja relejev ko se to vkplopi pa sem kot največji otrok seveda stal ob avtu da bi to slišal.
Aplikacija se je zagnala, podal sem zahtevo po hlajenju, aplikacija je kot vedno mlela in narisala tisti simbol ventilatorčka....avto pa nič, probal sem tudi preko druge aplikacije, pa spletne strani nissan conect.
Kasneje sem opazil da tudi noče osvežit statusa napolnjenosti baterije.
Se je komu zgodilo kaj podobnega?

Avto je bil včeraj na servisu (vpoklic zaradi sistema zaviranja v sili in nosilcev baterije)
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Te aplikacije so bolj za hec, ne moreš se zanesti nanje.
Uporabniški avatar
deplumi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Maribor
Avto: Nissan LEAF
40
42

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a deplumi »

Imam podobne tezave. Zadeva je delovala OK do nedavnega. Sem poskusal kontaktirat tehnicno podporo, vendar so vsi operaterji ves cas zasedeni.
BigWhale
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 352
Kraj: Slovenska Bistrica
Avto: Leaf 2018
205
11

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a BigWhale »

Pri teh aplikacijah si povsem odvisen od Nissan streznikov. Aplikacija deluje tako, da kontaktira Nissan streznik, ki je kaj vem kje, poslje zahtevo za vklop klime in streznik potem preko GSM omrezja poslje zahtevo avtomobilu. Ce je vmes kakrsnakoli motnja avto te zahteve ne sprejme. Vse skupaj je odvisno od toliko faktorjev, da grozno.

Ne vem niti kako pogosto se avtomobile kontaktira in ali je celo mogoce avto tisti, ki se priklopi na Nissan streznike in pogleda, ce je zanj kaksna zahteva.

Sama NissanConnect EV aplikacija je pa grozota druge sorte. ) Jaz raje uporabljam aplikacijo My Leaf.
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a desiro »

Težava je bila ker tudi my leaf ni delal...verjetno so res padli strežniki.

Sem pa sio vzel čas in šel brat njihove splošne pogoje.... Notri je napisano da če se oni tako odločijo ti lahko prekinejo dostop do aplikacije, prekinejo pa ga lahko tudi brez razloga tako lahko tudi ukinejo storitev.

Mislim zakon splošni pogoji ane, ko ti pa avto prodajajo ti pa kažejo nissan conec EV pa govorijo kaj vse zmore...

Kot da bi ti jaz prodal avto ampak če se pa odločim da ti ne bo več deloval ti ga pa izklopim.
BigWhale
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 352
Kraj: Slovenska Bistrica
Avto: Leaf 2018
205
11

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a BigWhale »

To ima vecina aplikacij in servisov v splosnih pogojih. Tudi tam kjer placujes storitve, si ponavadi pridrzujejo pravico do tega, da ti ukinejo storitev ali pa ti je ne podaljsajo.

Na zalost.
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a desiro »

Vprašanje kako so takšni splošni pogoji v skladju z zakonodajo, podobno kot so pogodbe kjer bi se delavec odpovedal regresu nične.

Logika pač pravi da ne moreš kar tako brez vračila vplačanega zneska prekiniti delovanje nečesa, nekomu ki je za to plačal.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Ne delovanje nissan conect EV

Odgovor Napisal/-a matija »

Bmwjev connecteddrive je imel tezave pol leta, vmes po vec mesecev niso delovale storitve ljudem po vec tednov. Paket je baje vreden okoli 600€. Na servisu niso vedeli/mogli nic.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Nissan”