WiFi Zoe

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

WiFi Zoe

Odgovor Napisal/-a CRF »

En moj projekt, ki bi bil mogoče zanimiv še za kakšnega hobi-elektronika z Zoe.

Kot vsi avti ima tudi Zoe OBD port prek katerega se da prisluškovat CAN komunikaciji med večino elektronskih procesnih enot v avtomobilu. Mislim da jih ima Zoe okrog 12. CANbus deluje na 500kbps, zraven pa je še multimedijski CAN, ki deluje na 250kbps, vendar ta ni tako zanimiv.

V prvi fazi mi je najbolj zanimivo stanje baterije (SOC). S tem podatkom bom lahko tempiral termine in moč polnjenja in hkrati imel podatek pri roki na telefonu. Renaultova aplikacija je žal smešno nerodna.

Idejaje taka: Na OBD port priključim MPC2515 in za njim ESP8266. S tem dobim povezavo od CAN vodila do WiFi omrežja (domačega ali drugega). Podatek o SOC preprosto pošljem na domači MQTT server, in od tu naprej je avtomatizacija poljubna.

In kako med milijoni sporočil ki letijo po CAN vodilu priti do uporabnega. Preprosto, na MPC2515 se nastavi filter za ID 0x654 in se pogleda 3 byte. Tam je direktno zapisan SOC.

To je teorija. HW in SW imam sicer že živ, vendar ga moram predelat in zapakirat za uporabo v avtu.

PS. HW je identičen tudi za vse ostale avtomobile, le izvedet je treba ID in obliko zapisa za vsako avtomobilsko znamko posebej.
mitjap, Damijan, DGJ, pirpy, kresnikf
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: WiFi Zoe

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Sem posal tipu ki je naredil can ze da naj implementira wifi obd vmesnik na tak način, da lahko podatke pobiram z pametno hiso, a ni bil navdusen nad idejo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: WiFi Zoe

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hehe, ja, če nekaj ni, je treba kar naredit Ni druge. Moti me samo to da je na OBD konstatntno napajanje (mislim da je) in bo stvar vedno aktivna. Ne vem kolk bi to lahko pojedlo 12V akumulatorja.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: WiFi Zoe

Odgovor Napisal/-a pirpy »

ne bo problema...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 22kWh”