Renault ZOE - regeneracija pozimi

Zoe, Twizzy in Kangoo Z.E.
Odgovori
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1712

Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Lep pozdrav!

Mene zanima ko vam sedaj deluje regenerativno polnjnje baterije sedaj po zimi. Ali vam sedaj prikaže koliko kWh je bilo pridobljenih ali ne?
Meni že kakšnih 500-600km ni pridobilo nobene kWh, čeprav trenutna poraba kaže, da pridobiva kWh. Gretje kabine je na ful, ker zmrzovati ne mislim. .

Zdaj pa ne vem, ali računalnik vso pridobljeno energijo odbije od porabljene energije za gretje in na ta način prikaže manjšo porabo za gretje, ali pa je kaj spet narobe.
N75
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Pridobljena energija v zoe je malo čudna, Sem se lani peljal na morje s strešnim kovčkom in porabil 32 kwh za 228 km ter prihranil 10 kwh
Če se peljem iz Pirana domov prihranim tudi do 5 kwh, čeprav na AC nikjer ne regeneriram.
Kolikor sem testiral, zoe regenerira enako poleti in pozimi razen, če baterija doseže 395 V.(Polna baterija ali SOC nad 90 % in mrzlo.
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1712

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

To vem, da ni regeneracije če je polna baterija.
Jaz vozim večinoma na kratke razdalje, vmes je en hrib (Jožefov hrib v Slovenski Bistrici), kjer mi vedno kaže na trenutni porabi, da polni. Če vklopim tempomat potem je polnjenje sicer slabše, vendar se peljem z nastavljeno hitrostjo. Če pa tempomata ne vklopim, potem bi se spodaj skoraj ustavil zaradi regeneracije. Zdaj sem po resetiranju potovalnega računalnika prevozil več kot 200km pa še ne prikaže nobene pridobljene kWh. Ko je bilo bolj toplo je v teh kilometrih prikazalo kake 4 ali 5 kWh. Upam da vso tako pridobljeno energijo pretvori v toploto. Odkar so mi zamenjali kompresor in cev za toplotno črpalko začne greti po pol minute.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Seveda , energija se porabi v kompresorju za gretje, nekaj malega tudi v bateriji, ker se bolj greje, če je hladna.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a crunchy »

pirpy napisal/-a:Če se peljem iz Pirana domov prihranim tudi do 5 kwh, čeprav na AC nikjer ne regeneriram.
Ne?!? Če greš proti Ljubljani, potem lahko regeneriraš v okolici Nanosa in na parih odsekih naprej od Ravbarkomande, še posebej pa na Vrhniškem klancu. Ali si samo želel reči, da namenoma ne regeneriraš?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1613

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Lahko generiram, če se peljem manj kot 100 drugače ne , nikakor pa nebi pridobil 5 kwh
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Renault ZOE - regeneracija pozimi

Odgovor Napisal/-a CRF »

Skupni Števec regeneracije na Zoe preprosto NE dela. Včasih izpiše kakšne številke ampak so brez pomena.

Brez skrbi, avto ti deluje normalno.

Delujejo pa števci na tisti strani z grafom porabe trenutne vožnje...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Renault Z.E.”