Zoe 12V akumulator

Zoe, Twizzy in Kangoo Z.E.
Odgovori
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a N75 »

Mogoče je kdo že kaj več preizkušal.

1. Kaj se zgodi če izprazniš 12V akumulator, ga lahko brez problema napolniš s 12V polnilcem in vse deluje OK ?

2. Lahko bencinarju pomagaš s kabli če ima prazen akumulator ?

3. Kako je pri parkiranem avtu in gor priklopiš 12V/230V razsmernik ali nek 12V porabnik, akumulator se polni verjetno samo ko je avto vklopljen ?
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a N75 »

Da stalno polni 12V akumulator je ena možnost.

Vklopiš parkirne luči (spredaj led dnevne zadaj rdeče), takrat tudi ob zaklenjenem avtu polni 12V akumulator in tudi vtičnica v avtu ostane vklopljena.
Nejccc
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6372
Avto: Kona in Zoe
4910
5945

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Aku lahko polniš kakorkoli, samo ne sme biti priklopljen na avto. Tako v navodilih.

Bencinarju lahko pomagaš... Preizkušeno.

Polni se med vožnjo ja, vsake toliko časa...
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a N75 »

Sem ravnokar preizkusil priklop razsmernika na 12V baterijo, vklopiš parkirne luči in zakleneš avto.
Tudi če hočeš da vtičnica v avtu stalno deluje npr hladilnik, vklopiš parkirne luči in zakleneš.
Nejccc
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6372
Avto: Kona in Zoe
4910
5945

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

To že, a pa si tudi preveril če se akumulator polni?
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a N75 »

CRF napisal/-a:To že, a pa si tudi preveril če se akumulator polni?
Ja drži napetost na 13.5V če vklopiš parkirne luči, če ne vklopiš luči, pa po nekaj minutah izklopi.

Imam en poceni 600W razsmernik, ni sinusni .
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6372
Avto: Kona in Zoe
4910
5945

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

13.5V je akumulatorjeva napetost. Mislim da se polni z nekaj prek 14V. Občasno to opazim, ker imam Voltmeter v vtičnici.
Nisem pa 100% kako to funkcionira. @pirpy se je tudi nekaj ubadal s tem. Mogoče bo še on kaj povedal.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3556
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1611

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Ves čas med vožnjo ali pa kot je N75 napisal pri vklopljenih parkirnih lučeh DC/DC pertvornik drži napetost na 13.2 -13.5 odvisno od avta, torej vsi porabniki se napajajo iz glavne baterije, akumulator pa se ne napolni do konca.
Občasno se med polnjenjem avta napetost DC/DC dvigne na 14 V in dopolni 12 V akumulator.
Za moje pojme preporedko, ker moj akumulator je že zelo slab po samo 2 in pol letih in ko pride zima ga bom moral menjati.
CRF
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7863

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a matija »

N75 napisal/-a:Mogoče je kdo že kaj več preizkušal.

1. Kaj se zgodi če izprazniš 12V akumulator, ga lahko brez problema napolniš s 12V polnilcem in vse deluje OK ?

2. Lahko bencinarju pomagaš s kabli če ima prazen akumulator ?

3. Kako je pri parkiranem avtu in gor priklopiš 12V/230V razsmernik ali nek 12V porabnik, akumulator se polni verjetno samo ko je avto vklopljen ?
Morda ideja za tocko 1. Pri CZeru ob cisto izpraznjenem 12V aku posledicno avta ni mozno niti polnit, verjetno je pri ostalih enako. Obstajala naj bi enostavna pot, je pa se nisem prakticiral.

Vtakne se Type1 polnilec v port avta, pocaka 30sec in izklopi. To se ponovi baje 5x-10x, ker vsakic nekaj toka naprej spusti avto v 12V. Potem naj bi bilo dovolj toka za elektroniko in se avto lahko napolni, ce se lahko polni avto pa gre tudi v kontakt ter nato z DC-DC polni tudi 12V.
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Damijan »

pirpy napisal/-a:Ves čas med vožnjo ali pa kot je N75 napisal pri vklopljenih parkirnih lučeh DC/DC pertvornik drži napetost na 13.2 -13.5 odvisno od avta, torej vsi porabniki se napajajo iz glavne baterije, akumulator pa se ne napolni do konca.
Občasno se med polnjenjem avta napetost DC/DC dvigne na 14 V in dopolni 12 V akumulator.
Za moje pojme preporedko, ker moj akumulator je že zelo slab po samo 2 in pol letih in ko pride zima ga bom moral menjati.
Si že kaj razmišljal kakšen aku boš menjal - jaz sem imel željo po Optima Yellowtop, vendar primernega niso imeli na zalogi - tako da imam zdaj kar Toplo (podpiram SLO proizvajalce
Nejccc
Soul EV believer
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3556
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1611

Re: Zoe 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a pirpy »

CRF
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Renault Z.E.”